Укроборонпром виграв 8,3 млн доларів у американської компанії, яку пов'язують з Коломойським

Державна акціонерна холдингова компанія «Артем», що входить до складу Укроборонпрому, виграла арбітражний процес в американської компанії Gray Fox, яку пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським. Тепер вона має повернути заводу 8,3 млн доларів. Про це повідомили в Укроборонпромі.

Колегія арбітрів Арбітражного Інституту Стокгольмської Торгової Палати повністю задовольнила позовні вимоги ДАХК «Артем».

Там зазначили, що Gray Fox не виконала контракт на виготовлення та поставку лінії для серійного виробництва корпусів великокаліберних снарядів за який завод заплатив 8,3 млн доларів авансу.

Американська компанія тепер також має відшкодувати всі додаткові витрати, пов’язані з процесом. 

«… головне, що по завершенню всіх судових спорів «Артем» готовий продовжувати виконувати контракт з новим постачальником обладнання — збудувати лінію і почати серійний випуск снарядів. Також варто відзначити роботу контррозвідки в цьому конкретному кейсі: завдяки їхній інформації ми отримали неспростовні докази неналежного виконання договору компанією Gray Fox для міжнародного суду», — прокоментував рішення Арбітражного суду Айварас Абромавичус, генеральний директор Укроборонпрому.

Напередодні видання Bihus.Info у своєму розслідуванні повідомило, що олігарх Ігор Коломойський є одним із бенефіціарів фірми «Рокіт-М», заснованої спільно з американською компанією Gray Fox. Ця компанія у 2018-19 роках зірвала постачання снарядів на державний оборонний завод «Артем» і не повернула 8,3 мільйона доларів передоплати.