Уповноважена ВРУ з прав людини анонсувала повернення в Україну ув'язнених з «ЛНР»

В липні планується чергове переміщення громадян України, які відбувають покарання на окупованій території Луганської області, повідомила уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

Вона провела зустріч з координатором ОБСЄ у робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи у Мінську Тоні Фрішем щодо моніторингу дотримання прав ув’язнених по обидва боки лінії розмежування, а також щодо перспектив обміну полоненими та в’язнями.

«З 12 грудня 2018 до 24 травня цього року відбулося 6 переміщень громадян України, які відбували покарання на окупованій території Луганської області. Загалом, за цей період було переміщено 268 громадян України, 49 з який вже звільнені. В липні планується чергове переміщення», – повідомила Денісова.

Також омбудсменка повідомила, що подібне переміщення з тимчасово окупованої території Донецької області відбувалося востаннє в грудні 2018 року.

«Є ще одна категорія наших громадян, які були засуджені до 2014 року та відбувають покарання на території України. Але матеріали їхніх кримінальних справ залишилися на тимчасово окупованих територіях. Це унеможливлює перегляд їхніх справ за нововиявленими обставинами», - заявила Денісова.