В Мінкультури пояснили, навіщо Зеленський запровадив санкції проти Wildberries

Російський маркетплейс Wildberries потрапив під санкції Ради національної безпеки і оборони через продаж форми російських солдатів та антиукраїнських книг.

Про це повідомив у Telegram-каналі міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Ритейл з РФ, який, в тому числі продавав російську пропаганду та форму російських солдатів — не працюватиме в Україні. Йдеться про Wildberries», — написав очільник Мінкульту.

Ткаченко уточнив, що ввести санкції проти Wildberries було ініціативою Мінкультури, яку підтримав президент Володимир Зеленський. Міністр назвав це ще одним кроком «у боротьбі за очищення українського інформаційного простору від російської експансії».

«Антиукраїнським тезам, книгам, наративам — не місце в Україні. Мінкультури робитиме все можливе, щоб протистояти інформаційним загрозам. Наступний крок — російські ОТТ-платформи», — додав він.

Зазначимо, що ОТТ-платформи (англ. Over-The-Top Service) — послуги, якими можна користуватися в інтернеті поза контролем оператора мережі. Фактично це аудіо- та відеоконтент, до контролю і розповсюдження яких не причетні постачальники послуг мережі.

Нагадаємо, 23 липня президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО проти Wildberries, його засновників і керівництва. Згідно з указом, активи компанії блокують на 3 роки. Має бути повністю припинений транзит ресурсів, польоти та перевезення територією України. Підприємство не матиме право виводити капітал за межі України.