В Офісі президента розповіли, чому Богдан подав позов проти журналістів «Схеми» та НСТУ

У позові проти журналістів програми розслідувань «Схеми» та Національної суспільної телерадіокомпанії України керівник Офісу президента Андрій Богдан хоче, щоб журналісти спростували начебто недостовірну інформацію. Про це заявили в Офісі президента, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зокрема Богдан хоче спростування інформації про те, що у 2018-2019 роках він перетинав повітряний кордон Білорусі 11 разів, а починаючи з 2014 року 6 разів перетинав російський кордон і в аеропорту «Внуково» зафіксовано три його злети та вильоти.

«Перед зверненням до суду я двічі намагався врегулювати спір мирним шляхом за допомогою письмових вимог в позасудовому порядку, вказавши журналістам на хибність їхніх тверджень», — сказав Богдан.

Він також розповів, що другу письмову вимогу про спростування недостовірної інформації підкріпив копією офіційної відповіді Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України від 12 квітня 2019 року.

Згідно з цим документом, у період з 12 квітня 2014-го по 12 квітня 2019-го Богдан перетнув кордон України в напрямку РФ і Білорусі лише двічі — у травні 2014 роки (один раз на виїзд 15.05.2014 й один раз на в’їзд 16.05.2014).

Напередодні стало відомо, що Богдан подав позов про захист честі та гідності проти журналістів програми «Схеми» (спільний проєкт «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший») та Національної суспільної телерадіокомпанії України. Відповідачами у позові вказані журналісти Валерія Єгошина, Максим Савчук, Наталія Седлецька та ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».