В Стразбурзі обрали голову Європарламенту

У Стразбурзі 3 липня президентом Європейського парламенту було обрано представника Італії Давида Сассолі.

Про результати голосування оголосив колишній глава Антоніо Таяні під час засідання, яке транслювали на сайті Європарламенту, передає Прямий.

Кандидатуру Сассолі підтримали 345 членів нового складу Європарламенту, зокрема, представники консервативної Європейської народної партії, яка за підсумками виборів до Європарламенту в кінці травня отримала найбільше мандатів.

Окрім Сассолі, на пост глави Європарламенту також претендували Ска Келлер із німецької партії "зелених" (119 голосів), Сіра Рего з іспанської коаліції лівих політичних партій "Об'єднані ліві" (43 голоси) і чеський консерватор Ян Заграділ, якого запропонувала політична група "Альянс консерваторів та реформістів у Європі" (160 голосів).

Давид-Марія Сассолі – італійський журналіст та політик, з 2014 року був віцепрезидентом Європейського парламенту. Окрім завдань комітету, він був членом міжгрупи Європейського парламенту з питань бідності та прав людини.

Кандидатом на посаду нового президента Європарламенту Сассолі був запропонований від Прогресивного альянсу соціалістів і демократів. Політик став сьомим італійцем, що зайняв цю посаду.