В Україні змінюється Президент: онлайн трансляція інавгурації Зеленського

У понеділок, 20 травня, у Верховній Раді о 10:00 розпочнеться урочисте засідання, на якому відбудеться інавгурація новообраного президента України Володимира Зеленського. Про це повідомляє Вголос.

За інформацією речниці МЗС України Катерини Зеленко, на церемонію приїдуть президенти п’яти країн. Це – глава Латвії Раймондс Вейоніс, Литви (Даля Грібаускайте), Естонії (Керсті Кальюлайд), Грузії (Саломе Зурабішвілі) і Угорщини (Янош Адер).

Також привітати Зеленського приїде віце-президент Туреччини Фуат Октаєм, прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп, глава парламенту Азербайджану Октай Осадов і віце-прем’єри Білорусі, Румунії, Словаччини та Болгарії. США представлятиме міністр енергетики Рік Перрі, від Канади прилетить міністр оборони Хардж Сінгх Саджан, Франції – міністр з питань Європи. Від Польщі прибуде глава МЗС Гжегож Схетина.

Крім них, очікується приїзд ще 40 високопоставлених іноземних гостей.

Згідно з ст. 104 Конституції, новий Глава держави вступає на посаду з моменту складення присяги народові на урочистому засіданні парламенту.

Після принесення Зеленським присяги українському народу глава Конституційного суду повинен буде оголосити, що президент вступив на свою посаду, і вручити йому офіційні символи влади.

У свою чергу голова Центральної виборчої комісії вручить Зеленському посвідчення президента.

По завершенні урочистого засідання Ради о 11:05 в Маріїнському палаці пройде церемонія представлення командувачів видами Збройних сил та принесення присяги військовослужбовцями верховному Головнокомандувачу.

Після цього президент зі своєю дружиною Оленою має намір зустрічати глав іноземних делегацій.

Завершиться день інавгурації близько 17:00 з проведенням двосторонніх зустрічей з главами іноземних держав в Адміністрації президента.

Через перекриття вулиць у Києві змінили рух маршрутів міського транспорту.

zelenskuj-inavgyracia8.jpg

З 8:оо у Маріїнському парку, де пройде по умовному коридору новий Президент, збираються люди. Щоб потрапити в парк, усім необхідно пройти огляд.

Близько дев’ятої до Верховної Ради прибув почесний караул. 

О 09:00 біля Верховної Ради вже зібралися люди. Зеленський має намір вийти до народу в Маріїнському парку. Поліція працює в посиленому режимі.