В уряді та Торгово-промисловій палаті виявлено російських агентів - СБУ

Служба безпеки викрила українських чиновників із Кабінету міністрів України та Торгово-промислової палати, які співпрацювали з російськими спецслужбами та передавали їм розвідінформацію.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Операцію з виявлення агентів у декілька етапів проводила контррозвідка. Спецслужбовці затримали у Києві завідувача відділу секретаріату Кабміну та керівника однієї з дирекцій Торгово-промислової палати.

За даними СБУ, ці чиновники за гроші передавали ворогу різну інформацію: від стану обороноздатності до облаштування держкордону та персональних даних українських правоохоронців.

Так, російська федеральна служба безпеки (фсб) платила чиновникам від 2 до 15 тисяч доларів за завдання. Суми залежали від рівня таємності та важливості інформації.

Обом затриманим оголосили про підозру у держзраді (ст. 111 Кримінального кодексу). Їм загрожує від 12 до 15 років ув'язнення з конфіскацією або без конфіскації майна. Наразі їм обрали запобіжний захід тримання під вартою.

За даними слідства, працівника Кабміну фсб завербувала ще у 2012 році під час поїздки до росії. Тоді чиновник отримав оперативний псевдонім, мобільний телефон та завдання збирати таємну інформацію. Секретні документі він роздруковував або фотографував і зберігав на флешці.

Для передачі файлів чиновник через закритий Telegram-канал домовлявся про зустріч зі своїм зв'язковим, який працював у Торгово-промисловій палаті. Схема передачі працювала так: працівників Кабміну передавав інформацію працівнику ТПП, а той — до росії через зашифровані канали зв'язку.

Гроші за шпигунство платили зв'язковому під час особистих зустрічей із куратором, кажуть в СБУ. Зустрічі відбувались в окупованому Криму або за кордоном. Зазвичай працівник ТПП отримував кошти за двох, а у Києві віддавав частину чиновнику Кабміну. Крім того, зв'язковий шукав нових кандидатів для вербування.