Верховна Рада призначила прем’єр-міністром Дениса Шмигаля

Депутати Верховної Ради призначили прем’єр-міністром України Дениса Шмигаля, міністра розвитку громад, який до цього працював топ-менеджером компанії ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. Про це йдеться на сайті парламенту.

За відповідне рішення проголосував 291 депутат.

Жодного голосу за цю кандидатуру не дали фракції «Голос», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Опозиційна платформа — За життя».

Сам Шмигаль перед голосуванням заявив, що основні моменти, через які він погодився на цю посаду і які треба виправляти: економічне падіння, ризики бюджетної кризи, стан промисловості, медицини, соціального захисту населення, питання енергетичної безпеки країни, комунальних платежів й найголовніше — рівень добробуту громадян.

Він уточнив, що перед новим Кабміном стоятимуть ті самі завдання, які президент Зеленський поставив уряду Гончарука у серпні 2019 року, але що «не доведено до кінця».

«Це продовження децентралізації, створення сприятливого інвестиційного клімату, здобуття енергоефективності, розбудова промисловості, аграрного сектору та інфраструктури. Покращення якості медицини та освіти. І найважливіше — зміцнення безпеки та оборони, завершення війна на Донбасі і повернення анексованого Криму», — сказав новий прем’єр.

Запустити економіку Шмигаль хоче програмою великого будівництва, дешевими кредитами для бізнесу, іпотечними кредитами, цифровізацією та діджиталізацією державних процесів.

Також прем'єр заявив про необхідність зменшити деякі статті видатків бюджету та створити комплексну систему протидії коронавірусу.

Шмигаль наголосив, що курс влади залишається незмінним, зокрема це програма партії «Слуга народу» та президента.

Після голосування депутати пішли на засідання фракцій. Правляча політсила вирішуватиме, хто увійде до складу нового уряду.

Нагадаємо, до цього парламентарі відправили у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука.