Верховна Рада схвалила обмеження для музики та книжок із росії

Депутати Верховної Ради 19 червня підтримали законопроєкти, які суттєво обмежують обіг музики і книжок із росії в Україні.

Про це йдеться у законопроєктах №7273-д  та №7459.

Так, перший документ передбачає заборону публічного виконання музики артиста, який після 1991 року був громадянином держави-агресора, тобто росії. Винятками можуть бути колишні громадяни рф, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають російського громадянства.

Депутати вирішили передбачити ще один виняток, створивши перелік російських співаків, які засуджують агресію проти України.

Внесення і виключення людей із цього переліку відбуватиметься за погодженням зі Службою безпеки.

Крім того, законопроєкт передбачає 40-відсоткову квоту для пісень українською мовою на радіо, а також квоту в 75% для передач українською мовою.

Другий законопроєкт забороняє ввезення та розповсюдження в Україні видавничої продукції з росії, Білорусі та окупованих територій України (крім продукції, яку виготовили до початку окупації).

Також в Україні забороняють книжкові видання, що містять твори, автори яких є чи були у будь-який період після 1991 року громадянами росії.

Виняток становлять лише колишні російські громадяни, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають громадянства рф.

Також є певні винятки для продукції, яку не ввозять із метою розповсюдження.