Верховна Рада відмовилась звільняти Павла Клімкіна

Сьогодні, 6 червня, Верховна Рада не схвалила проекти постанов про відставку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна

Обидва проекти постанов (№10367 та №10346) не набрали достатньої для схвалення кількості голосів народних депутатів, передає Depo.ua.

"Вважаю, що новий голова держави має право сформувати власну команду і вибудувати власну зовнішньополітичну стратегію, донести її до суспільству і реалізувати разом із командою... Зовнішню політику, однак, полишати не планую. Як і політику загалом", - прокоментував ситуацію зі своїм можливим звільненням Клімкін наприкінці травня.

Нагадаємо, 17 травня Клімкін заявив, що написав заяву про відставку з посади міністра закордонних справ України. Він повідомив, що заздалегідь поінформував президента Володимира Зеленського про свій намір.

30 травня Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення з посад міністра закордонних справ і міністра оборони, а також голови Служби безпеки України.

31 травня Клімкін закликав народних депутатів звільнити його з посади.

5 червня Зеленський заявив, що пропонував Клімкіну залишитися працювати, проте той відмовився.

Пізніше профільний комітет Ради затвердив висновок щодо президентського проекту постанови про відставку Клімкіна – погодив звільнення його з посади.