Верховний суд остаточно визнав законним видворення Саакашвілі до Польщі

Верховний суд залишив без задоволення касаційну скаргу експрезидента Грузії, ексголови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі. Він позивався до суду через його нібито незаконне вивезення до Польщі. Про це повідомила пресслужба Верховного суду за результатами судового засідання 19 листопада 2019 року.

«Верховний Суд залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій, якими М. Саакашвілі відмовлено у позовних вимогах», — йдеться у повідомленні.

У суді нагадали, що Саакашвілі просив визнати незаконними дії органів влади — Держприкордонслужби, Міграційної служби та Міністерства внутрішніх справ — від 12 лютого 2018 року, які стосувалися його реадмісії до Польщі.

Постанова набирає чинності з моменту її ухвалення й оскарженню не підлягає.

Сам Саакашвілі повідомив у Facebook, що планує оскаржувати це рішення в Європейському суді з прав людини.

«Я оскаржу це рішення в Страсбурзі, де 100% виграю, але це беззаконня, вчинене Верховним судом, ще раз показує, наскільки все ще сильний вплив має Порошенко у всіх держструктурах України. І наскільки ця система буде всіляко противитися і підривати починання президента та його команди», — написав він.

Водночас, ексочільник Одеської ОДА зазначив, що допомагатиме команді президента «ламати опір старої системи».

Нагадаємо, 26 липня 2017 року Петро Порошенко припинив громадянство Саакашвілі. Йому заборонили в’їзд в Україну до 2021 року.