Віцепрем'єра Уруського сфотографували з Кадировим на виставці військової техніки в ОАЕ

Віцепрем'єр-міністра та міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського сфотографували з лідером Чечні Рамзаном Кадировим на міжнародній військово-технічній виставці IDEX-2021 в ОАЕ. Уряд України вимагає термінових пояснень.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, опублікувавши відповідне фото у Facebook.

«Чекаю від Олега Уруського термінового пояснення», - заявив глава уряду.

Зазначимо, що у межах виставки IDEX-2021 демонструються новітні технології практично за усіма ключовими напрямами розвитку озброєння та військової техніки. На заході були присутні, зокрема, заступник міністра оборони РФ Олексій Криворучко та лідер Чечні Рамзан Кадиров.

У свою чергу Уруський заявив у Facebook, що на фото, яке опублікував прем'єр, він бере участь в офіційній церемонії відкриття міжнародної військово-технічної виставки IDEX 2021. Уруський очолює українську делегацію, яка приїхала в Абу-Дабі.

За його словами, розміщення очільників офіційних делегацій під час ходи на початку церемонії визначає протокол держави-організатора. «Була застосована практика, згідно з якою, особисті гості Правлячої родини були розміщені в алфавітному порядку», — зазначив міністр.

Уруський запевнив, що не контактував під час та після церемонії відкриття з Рамзаном Кадировим.

Також він підкреслив, що українська делегація звернула увагу місцевого протоколу щодо неприйнятності подібних ситуацій у майбутньому.

«Не вважаю можливим «шарахатися» від представників ані країни-агресора, ані будь-якої іншої країни, демонструючи, таким чином, невпевнену поведінку та слабкість української сторони», — підсумував політик.

Згодом на це відреагував і сам Кадиров. Він написав у Telegram-каналі, що ще до вчора і не знав, хто такий Уруський, «а знав би — не підпустив».

«Підійти і тим більше пожати руку таким людям вважаю для себе неприпустимим», - сказав він.