Включені в список кримські татари можуть відмовитися від обміну, - Джемілєв

Списки для ймовірного майбутнього обміну утримуваними вже готові. Про це повідомив лідер кримськотатарського народу і нардеп від «Європейської солідарності» Мустафа Джемілєв, передає Громадське радіо.

«Нам передали список з СБУ на затвердження. І невдовзі вони будь-якою ціною все-таки планують обмінювати людей. Але ми для себе визначили пріоритети: обмінювати потрібно передовсім тих, у кого найбільші терміни, наприклад, 17-18 років і по стану здоров’я. Списки вже готові, але зараз Росія просто не веде розмов про це», — сказав Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу зазначив, що спілкувався з уповноваженою із прав людини Людмилою Денісовою, щодо включення кримських татар в обмінні списки.

«Вона говорила: "Звісно включимо". Але я мушу сказати, що росіяни категорично проти звільнення кримських татар. По-друге, у нас там доволі ідейні люди. Якщо вони дізнаються, що їх обмінюють на бандитів, то вони можуть і відмовитися. От ми з допомогою Ердогана (президента Туреччини, — ред.) звільнили Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Ердоган нам говорив, що попросив Путіна їх звільнити, а потім з’ясувалося, що в обмін на це Туреччина була змушена видати двох терористів, які на території Туреччини вбивали чеченських дисидентів. Це професійні вбивці, співробітники ГРУ. І от Умеров і Чийгоз говорять: "Якби ми знали, що такою ціною, то ми б не звільнялися". Тому тут можуть виникнути такі не приємні для української влади питання, що якщо люди вийдуть і скажуть: "Чого ви нас звільнили?"», — пояснив Джемілєв.