Волкер підтримав главу МЗС України Клімкіна

Публічний конфлікт між президентом України Зеленським і главою МЗС Клімкіним був викликаний реакцією останнього на «пропозицію» Росії гарантувати кримінальне переслідування захоплених українських моряків за російськими законами, повідомляє Реал.

У цій суперечці спецпредставник Держдепу США Курт Волкер відкрито підтримав міністра закордонних справ.

Пропозиція Москви про передачу захоплених нею українських моряків України на умовах гарантії, що вони продовжать відбувати призначений російським судом термін в українській в'язниці Волкер назвав «образою» та «пасткою». Причому, він уточнив, що таким шляхом РФ намагається образити не тільки сам суверенітет України, а й ООН, як організацію, чий суд виніс рішення з цього питання, а Росія проігнорувала його виконання. Також дипломат уточнив, що РФ не пропонувала звільнити моряків, хоча на це є рішення трибуналу ООН.

По суті, і Клімкін, і Волкер назвали «пропозицію» Москви «пасткою». Це означає підтримку Держдепу саме глави МЗС України, а не президента Зеленського, який образився через українську ноти і «відчитав» Клімкіна через те, що той нібито не використовував ситуацію в останній день, який відведений для виконання рішення трибуналу. Тільки адже в Москві це рішення виконувати і не збиралися.