"Вперше українська делегація не має дипломатичної підтримки з боку глави держави", - Ар'єв про ситуацію в ПАРЄ

Представники української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи просили Володимира Зеленського застосувати дипломатичні важелі, щоб не допустити повернення РФ в ПАРЄ. Але в Офісі президента таке звернення проігнорували.

Про це заявив народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на пресслужбу партії "Європейська Солідарність".

"На моє прохання провести таку зустріч з президентом Зеленським, щоб скоординувати дії, щоб заручитися підтримкою нової влади, ми отримали мовчання. Вперше за багато років українська делегація не має дипломатичної підтримки з боку глави держави", - зазначив Володимир Ар'єв.

"Раніше ПАРЄ була однією з важливих міжнародних майданчиків в боротьбі України проти Росії. В резолюції ПАРЄ від 2014 року чітко вказано, що позбавлення права голосу РФ і висновок її парламентаріїв з керівних посад Асамблеї пов'язаний перш за все з анексією Криму і збройної окупацією української території", - нагадав депутат.

"І коли сьогодні лунають заяви від європейських політиків про те, що делегацію РФ потрібно повертати в ПАРЄ тільки тому, що росіяни не мають змоги захищати свої громадянські права в європейських судах, то, з огляду на триваючу агресію Росії проти України, це виглядає як політика подвійних стандартів. А щодо українських громадян, які продовжують страждати від окупації, взагалі - як цинічне блюзнірство", - нагадав депутат.

"На жаль, після приходу популістів і радикалів в Європі, а також за наполяганням керівництва Німеччини та Франції для росіян в ПАРЄ складається сприятлива ситуація. Тому сьогодні наша делегація опинилася у вкрай складній ситуації, фактично один на один з ворогом", - зазначив Ар'єв.

Для того, "щоб Російська Федерація залишилася за дверима Парламентської Асамблеї, потрібен не тільки чіткий сигнал з Києва, а й повна мобілізація всіх дипломатичних каналів для протидії поверненню Росії в ПАРЄ", - зазначив Ар'єв.