Вибірковий локдаун не має наукового підтвердження — віцеспікерка Кондратюк

Для того, щоб згладити криву захворюваності на COVID-19 в Україні, Кабінет міністрів вдався до «неоднозначних рішень, які ставлять багатьох громадян у безвихідне становище».

Про це повідомила віцеспікерка парламенту Олена Кондратюк на засіданні погоджувальної ради 16 листопада.

Вона наголосила, що «карантин вихідного дня» запровадили без консультацій з Радою і громадянами, а вибірковий локдаун не має наукового підтвердження.

«Не може бути таких державних рішень, які створюють преференції одним, але знищують малий і середній бізнес. Ми, навпаки, маємо підтримувати тих, хто працює і підприємництвом заробляє гроші, оплачує податки і забезпечує власні родини», — сказала віцеспікерка.

Кондратюк запропонувала викликати до Ради прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з усіма членами Кабміну, аби вони пояснили бачення виходу з карантину.

«Ми маємо задати прямі чесні запитання урядовцям, щоб зрозуміти, чи розуміють вони свою відповідальність за життя людей, і який врешті-решт у них план боротьби з пандемією, і чи є він у них взагалі», — наголосила нардепка.

Нагадаємо, що сьогодні, 16 листопада, народні депутати зареєстрували проєкт постанови №4381 про рекомендацію скасування рішення Кабінету міністрів України про введення «карантину вихідного дня».