«Я повертав живих»: Зеленський прокоментував обмін ексберкутівців, обвинувачених у справах Майдану

Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував обмін п’ятьох ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Про це він повідомив під час брифінгу, передає Офіс президента.

Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебували під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишалися під цілодобовим домашнім арештом. 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців під особисте зобов'язання, а сьогодні їх передали на окуповані території.

Зеленський зазначив, що рішення віддати ексберкутівців - політичне.

«Щодо беркутівців – це умови цього обміну. Ми забирали наших героїв. Це складне було рішення. Рішення політичне. Це правда. Я вважаю, що наші бійці, наші військові, наші журналісти — вони всі є герої. І я впевнений, що для нас пріоритет — повернути наших людей. Я з повагою ставлюся до всіх батьків і родичів, які втратили близьких на Майдані. Ми, на жаль, не можемо повернути тих, кого вже немає, але ми могли повернути живих. І я впевнений, що це пріоритет», — сказав Зеленський.

Водночас президент запевняє, що це ніяк не буде впливати на справи Майдану.

«Справи Майдану ми закінчимо обов'язково», — наголосив Зеленський.

«Якби вони залишилися, ми б не отримали наших розвідників, наших хлопців, які захищали, які були в Дебальцевому. Для мене вони герої. А якби ми залишили їх, навіть якби був вирок суду, вони б отримали там 5-6 років, не пам'ятаю точно. Я вам більше скажу: якби у мене було 100 беркутівців і запропонували одного розвідника, я б їм віддав 100 беркутівців і повернув би живого розвідника», — додав він.