«Якщо ми не в НАТО, так і скажіть»: Зеленський заявив, що хоче почути чітку відповідь про перспективи членства України в Альянсі

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має найближчим часом отримати чітку відповідь про перспективи членства у Північноатлантичному альянсі на тлі загострення російської агресії.

Про це він сказав на зустрічі з представниками іноземних ЗМІ 28 січня, передає Офіс президента.

Зеленський наголосив, що питання вступу України до НАТО може бути використане як превентивні санкції щодо РФ. Однак коли країна буде в Альянсі ㅡ залежить не від України.

«Я знаю, що це питання не подобається багатьом, чи деяким членам НАТО. Але ми хочемо конкретики, нам на щось потрібно розраховувати […] Тобто скажіть причини. Ну, ми не в НАТО ㅡ так скажіть, що ми не в НАТО. Скажіть відкрито, що ми ніколи не будемо там […] Навіщо нам говорити про майбутнє? У нас ризики у нашому теперішньому», ㅡ сказав глава держави.

Він додав, що попри те, що невідомо, коли Україна буде в НАТО, українці розвивають свою армію.

«Але ми розуміємо: якщо ми не в НАТО, то захищаємо себе самі. Коли ти сам на сам з дуже непростою державою, ти запитуєш себе: "А що таке санкції після? Для кого вони адресовані?"», ㅡ сказав Зеленський.