Янукович планує повернутись в Україну

Адвокат президента-утікача Віктора Януковича заявив, що той хоче повернутися в Україну. Про це Віталій Сердюк сказав після засідання Апеляційного суду Києва, де 23 вересня розглядали оскарження вироку експрезиденту, передає 5 канал.

«Він зараз перебуває на території Російської Федерації тимчасово. І захистом здійснюються заходи, що забезпечать можливість його перебування на батьківщині», — сказав Сердюк. 

«Основні завдання, поставлені клієнтом, – це зебезпечити притягнення до відповідальності винних у здачі Криму, винних у вчиненні антиконституційного захоплення влади або державного перевороту – зараз виконуються», — додав Сердюк.

Захист Януковича вимагає скасувати вирок — 13 років ув’язнення називають необґрунтованими та вважають, що рішення ухвалювали під тиском. Прокурори ж наполягають, що вирок законний.  

Нагадаємо, 24 січня 2019-го Оболонський районний суд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років в'язниці. Суд визнав Януковича винним за статтею «Державна зрада». Також суддя оголосив, що сторона обвинувачення довела, що Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

Прокурори вимагали для Януковича максимального покарання — 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Янукович утік до Росії у 2014 році і досі перебуває там.