З Януковича та його оточення зняли санкції - суд ЄС

Санкції проти колишнього президента-втікача Віктора Януковича були скасовані судом Європейського союзу. Також санкції було знято з його близького оточення, до якого входять: Олександр Клименко, Олександр Янукович, Віктор Пшонка, Сергій Арбузов, Артем Пшонка та Андрій Клюєв.

Рішенням суду були зняті санкції, які здійснювались Радою Євросоюзу протягом 2016−2018 років. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на рішення суду.

Зазначається, що санкції Євросоюзу, які продовжили в березні поточного року, залишаються чинними та продовжують діяти, не дивлячись на позитивне рішення суду щодо старих санкцій.

У рішенні суду зазначено, що Янукович і колишні топ-чиновники вперше були внесені до списку санкцій в 2014 році на підставі кримінальної справи про розкрадання державних коштів. Сьогоднішньою постановою суд підтвердив, що Рада ЄС не мала інформацію про дотримання їх прав перед тим, як вводила санкції на підставі даних української влади.

Раніше Євросоюз вже виключив 9 осіб з оточення Януковича із списку санкцій через брак доказів. Наразі у списку санкцій перебувають 170 осіб та 44 організації.