Заклик вийти на Майдан перед зустріччю Путіна та Зеленського роз'єднує Україну — Кравчук

Перший президент України Леонід Кравчук не підтримує представників фракцій «Голос», «Європейська Солідарність» і «Батьківщина», котрі закликали українців вийти на Майдан 8 грудня — напередодні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі, де проведуть переговори президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін. Про це він сказав в етері «Свобода слова з Савіком Шустером» на телеканалі «Україна».

«Якщо ви хочете помогти процесу — то проти кого цей протест?... Якщо ви хочете об’єднатись, то пишіть документи, які об’єднують. А ви пишете документи, які роз’єднують, і кажете, що український народ хоче висловити свою волю», — сказав Кравчук.

Він зазначив, що коли канцлерка Німеччини Ангела Меркель чи президент Франції Еммануель Макрон їдуть на переговори, люди не виступають проти, а навпаки їх підтримують.

«Є президент, йому доручено, обраний народом, він підписує. Якщо він приїде і зрадить, тоді ви виходите, я сам проголосую проти, щоб його від влади відсторонити», — додав експрезидент.

Зі свого боку, лідер фракції «Голос» Святослав Вакарчук, який був одним з підписантів документу із закликом вийти на акцію 9 грудня, наголосив, що вважає вихід на Майдан «виявленням громадянської позиції».

На його думку, ця акція навпаки може стати підтримкою для Володимира Зеленського.

«Не дарма люди хочуть вийти і сказати свою позицію до, не після, наперед, не вірячи, а до, щоб показати ці «червоні лінії» і підтримати в якомусь сенсі (президента — ред.). Щоб президент сказав, що люди виходять з повісткою дня тою самою, що я», — зазначив Вакарчук.

Нагадаємо, 4 грудня колишній спікер Ради Андрій Парубій опублікував звернення партій «Голос», «Європейська солідарність» та «Батьківщина». У ньому закликали українців вийти на Майдан 8 грудня — напередодні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі, де проведуть переговори президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін.