«Законодавство не забороняє»: міністр МОЗ очолив партійний осередок «слуг» на виборах в Одеську облраду

Чинний міністр охорони здоров’я Максим Степанов отримав перший номер у списку до Одеської обласної ради від партії «Слуга народу». Про це повідомила заступниця фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук, передає Громадське.

Вона зазначила, що 15 вересня одеська партійна організація «слуг» ухвалила таке рішення на своїй конференції.

Кравчук каже, що законодавство це не забороняє, тобто Степанов зможе в період виборів повноцінно виконувати свої обов’язки як міністр.

«Звичайно, вирішувати міністру, але він зможе повноцінно виконувати свої обов’язки навіть під час виборчої кампанії, звичайно, не використовуючи своє службове становище… Він не зобов’язаний йти в автоматичну відпустку», — пояснила вона.

Заступниця фракції уточнила, що українське законодавство не забороняє поєднувати представницький мандат депутата обласної ради та обов’язки міністра. Обмеження стосуються лише голів обласних рад та керівників комітетів.

Кравчук вважає, що обласний осередок висунув очільника МОЗ у своєму списку через те, що «до Степанова хороше ставлення на Одещині, він непогано себе зарекомендував і зможе покращити загальний результат партії на виборах».

Згодом Степанов підтвердив у Facebook, що йде на вибори, каже, що «посилить команду президента».

«Історично так склалося — мені не байдужий Одеський регіон. Разом з усією країною, Одещина заслуговує на реальні зміни, які розпочав президент. Але реалізувати їх можливо тільки за наявності його команди у місцевій владі», — пояснив він своє рішення.

Зазначимо, що Максим Степанов очолював Одеську облдержадміністрацію з 12 січня 2017-го по 10 квітня 2019 року.