Зеленського просять скасувати державне фінансування партій

Президента України Володимира Зеленського просять скасувати державне фінансування політичних партій та направити ці кошти на розв’язання інших важливих проблем країни. Це звернення підтримали понад 25 тисяч українців. Відповідна петиція опубликована на сайті голови держави.

На офіційному порталі електронних петицій до Президента України було створено звернення громадян з проханням скасувати бюджетне фінансування політичних партій в Україні. Ініціатор петиції зазначає, що протягом трьох років (2016-2019) з державного бюджету нашої країни на їхнє фінансування було виділено суму майже у 1,5 мільярдів гривень.

«Гроші, що надходять з кишень українських громадян, партії витрачають переважно на телевізійну рекламу, якою їхні лідери вітають нас зі святами. На моє переконання, використовувати народні гроші на утримання партій у країні, що воює, бідній, корумпованій – цинічно і неприпустимо. Відомо, що з 2019 року величезні гроші також отримають партії, які не потрапили до парламенту. Нині державним коштом фінансуватимуться не лише політичні сили, які подолали бар’єр у п’ять відсотків, а й ті, що набрали два відсотки», - вказано у зверненні.

Крім того, автор петиції пропонує або скасувати фінансування, або перепинити законодавчі акти, які передбачають фінансування політичних партій з державного бюджету. Таким чином, вважає автор, можна буде скерувати кошти на розв’язання таких важливих проблем, як: фінансування армії, освіти, медицини та культури.

Петиція була розміщена на сайті президента України 23 липня. Станом на ранок 14 серпня її підписали 25 539 людей. До кінця збору підписів залишилося 72 дні. Після цього її повинен розглянути Президент України Володимир Зеленський та надати відповідь її авторові.

Як відомо, нині право на фінансування діяльності політичних сил мають партії, які набрали більше 2% голосів виборців на виборах до Верховної Ради. Щорічний обсяг фінансування таких партій становить 0,02% розміру прожиткового мінімуму станом на 1 січня року, що передує року виділення коштів, помноженого на кількість виборців, які проголосували. Ця сума розподіляється між політсилами пропорційно до кількості дійсних голосів, які вони здобули на виборах.