Зеленський підписав закон про перезавантаження Держбюро розслідувань

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2116 про перезавантаження Державного бюро розслідувань. Документ повернули до парламенту із підписом президента, йдеться на сайті Верховної Ради.

Закон набуде чинності наступного дня після офіційного опублікування. Того ж дня достроково припиняться повноваження директора ДБР Романа Труби, його першого заступника і заступника. Упродовж п’яти робочих днів після цього президент має призначити тимчасового виконувала обов’язків директора ДБР. Повноцінного керівника відомство отримає приблизно через 3,5 місяці після відставки Труби.

Документ про Держбюро розслідувань передбачає, що відомство буде не центральним органом виконавчої влади, а державним правоохоронним органом.

Ухвалений закон передбачає дочасне припинення повноважень голови Державного бюро розслідувань Романа Труби та його заступників. Згідно з новим законом, глава Бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав передній закон. Також директор ДБР отримує повноваження особисто призначати та звільняти своїх заступників.  

Самого директора ДБР призначатиме президент України за поданням комісії з проведення конкурсу. Таку комісію залишили у складі дев’яти осіб, як і було раніше: по три особи від президента, парламенту та три кандидатури міжнародних партнерів, затверджені урядом.