Зеленський попросив Меркель посприяти у пришвидшенні отримання вакцини для України

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель та попросив посприяти у пришвидшенні отримання вакцини для України.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Як зазначається, лідери детально обговорили ситуацію в Україні та Німеччині, пов’язану з пандемією COVID-19 та постачанням вакцини від цієї інфекції.

«Головним завданням зараз є захистити найбільш вразливі категорії громадян: літніх людей, лікарів, військовослужбовців. Поява сертифікованих вакцин дає нам всім надію», – зазначив Зеленський.

Крім того, він детально проінформував Меркель про ситуацію на Донбасі, наголосивши на тому, що режим припинення вогню, який триває з 27 липня 2020 року, загалом дотримується, хоча й зі складнощами та провокаціями. 

Також він проакцентував увагу на тому, що, крім встановлення режиму припинення вогню, практично відсутній прогрес щодо інших аспектів мирного врегулювання, хоча Україна виконала всі домовленості, досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» в Парижі у грудні 2019 року.

Обидві сторони визнали, що перемовини радників лідерів «нормандської четвірки» 12 січня цього року в Берліні були непростими, але конструктивними. 

Зеленський запросив Німеччину долучитися до міжнародної платформи з деокупації Криму, а також запросив Ангелу Меркель завітати до Києва з нагоди 30-ї річниці незалежності України.