Зеленський вимагає притягти Клімкіна до відповідальності

Володимир Зеленський направив Володимиру Гройсману лист про розгляд питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності Павла Клімкіна. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Богдан, повідомляє Znaj.ua.

Стало відомо, що рішення він прийняв після того, як міністр ЗСУ не поінформував його про ноту МЗС Росії від 25 червня, що стосується звільнення полонених українських моряків, і ноту-відповідь від української сторони.

"Враховуючи, що міністр закордонних справ України особисто несе відповідальність за стан справ у дорученій йому сфері, вважаю необхідним поставити питання про проведення дисциплінарного провадження стосовно міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, про результати якого проінформувати", - йдеться у повідомленні.

За словами Богдана, згідно 102-ї та 106-ї статей Конституції, президент відповідає за міжнародний напрямок і визначає зовнішню політику країни, а відповідно до Положення про МЗС, міністр закордонних справ зобов'язаний доповідати главі держави про події начебто ноти МЗС РФ по 24 морякам.

Голова офісу Зеленського зазначив, що процедура повернення моряків, яку пропонувала РФ, не є прийнятною для України, але в процесі переговорів сторони можуть знайти компроміс – без шкоди для наших інтересів.