Зеленський закликав уряд заснувати нагороду для добровольців

Президент Володимир Зеленський звернувся до Кабінету міністрів з проханням заснувати відомчу нагороду для відзначення учасників добровольчого руху. Про це він написав у Facebook з нагоди Дня українського добровольця.

«Звертаюся до Кабінету Міністрів України з проханням активізувати роботу щодо створення Меморіалу українських героїв та Національного меморіального комплексу для почесного вшанування загиблих під час бойових дій на сході України. Прошу також опрацювати питання заснування відомчої нагороди для відзначення учасників добровольчого руху», — йдеться у повідомленні.

Зеленський також нагадав, що підписав закон, який передбачає надання статусу учасників бойових дій добровольцям, які захищали та захищають територіальну цілісність України й виконували та виконують бойові завдання у зоні бойових дів. Він додав, що деякі добровольці вже отримали перші посвідчення учасника бойових дій.

Cтатус учасника бойових дій надаватимуть добровольцям, які брали участь у війні на Донбасі не менше 30 календарних днів. Рішення про надання статусу ухвалюватиме міжвідомча комісія. Заявки приймають у Мінветеранів.