Зеленський запропонував Байдену провести тристоронню зустріч із Путіним

Президент України Володимир Зеленський запропонував президенту США Джо Байдену провести саміт за участю лідера Росії Володимира Путіна.

Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмакпід час спілкування з американським дипломатом, директором Євразійського центру Atlantic Council Джоном Гербстом.

Він нагадав, що європейські лідери, а також Джо Байден заявляли про дотримання принципу «нічого про Україну без України». Так, за словами Єрмака, після зустрічей держави проводять з представниками України консультації.

«Президент Зеленський запропонував президенту Байдену (і ми думаємо, що це може спрацювати) організувати тристоронню зустріч, можливо, відеоконференцію між президентами Зеленським, Байденом та Путіним», ㅡ сказав Єрмак.

Він додав, що реакцію на цю пропозицію ще чекають від російської сторони. Але американські партнери, за словами Єрмака, висловили зацікавленість.

Нагадаємо, з листопада 2021 року міжнародна спільнота занепокоєна тривожними переміщеннями російських військ вздовж кордону України, що схоже на підготовку до повномасштабного наступу на країну.

За оцінками західних розвідданих, Путін може залучити до нападу на Україну понад 100 тисяч військових, а саме вторгнення може відбутися вже у січні 2022 року. У зв’язку з цим Байден неодноразово спілкувався з Путіним, проте це не допомогло зменшити градус напруги.

У свою чергу Росія висунула вимоги щодо невступу України в НАТО, які Кремль назвав «гарантіями безпеки», та заявила, що війська Альянсу в Східній Європі загрожують нацбезпеці РФ.