Зеленський запровадив санкції проти російського маркетплейсу Wildberries і «представництва ДНР» у Франції

Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони від 16 липня проти російського маркетплейсу Wildberries, його засновників і керівництва. Також санкції ввели проти так званого представництва ДНР у Франції.

Відповідний указ №304/2021 оприлюднений на сайті глави держави.

«Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 липня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"», - йдеться в повідомленні.

Згідно з указом, на 3 роки блокують активи компанії Wildberries. Має бути повністю припинений транзит ресурсів, польотів та перевезень територією України. Підприємство не може виводити капітал за межі України.

Крім того, Зеленський своїм указом зупиняє виконання економічних та фінансових зобов'язань, припиняє надання телекомунікаційних послуг, а також забороняє передавати технології й на об'єкти права інтелектуальної власності.

Також під забороною тепер встановлення ділових контактів. Інтернет-провайдер не зможе надавати послуги з доступу користувачам інтернету до сайту компанії.

Усе це стосується компаній-представництв Wildberries у селі Мільково (Росія), Варшаві (Польща), Мінську (Білорусь), Бішкеку та Алмати (Киргизстан), а також у Києві.

Під санкції потрапила також засновниця Wildberries Тетяна Бакальчук. Обмежувальні заходи, зокрема, передбачають блокування активів і запобігання виведення капіталів за межі України.

Крім того, під санкції також потрапили: чоловік Тетяни Бакальчук - Владислав Бакальчук, ІТ-директор компанії Wildberries Андрій Ревяшко та керівник товарної категорії «Книги» Олексій Кузьменко.

Такі ж санкції запровадили й проти так званої «Асоціації представництва Донецької народної республіки у Франції», представленої у муніципалітетах Куду та Лансон-Прованс.

У цей список потрапили: засновник так званого «представництва» Фаяр Жераль-Юбер та співробітник так званого «Міжнародного пресцентру Doni» Неан Крістель.

Зазначається, що контролювати виконання цього рішення має секретар РНБО Олексій Данілов. А Міністерство закордонних справ має сповістити про санкції компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав і попросити їх запровадити такі ж заходи.

Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Wildberries - це міжнародний інтернет-магазин одягу, взуття, електроніки, дитячих товарів, товарів для дому тощо. Крім Росії, він працює в Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Україні та Вірменії. У січні 2020 року компанія почала працювати на ринку ЄС, відкривши продажі в Польщі. А вже з травня 2020 року і в Словаччині.

Заснували Wildberries у 2004 році.