Зеркаль пояснила свою відмову від посади в АП Зеленського

Олена Зеркаль залишається на посаді заступника міністра закордонних справ України. Про це вона заявила на своїй сторінці у Facebook, коментуючи ситуацію із відмовою від посади в Адміністрації президента. Про це повыдомляє ТСН.

"Моя посада і роль у дипломатичній службі не змінилися – заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції", - зауважила вона. Зеркаль пояснила, що дуже любить свою роботу та виклики, з котрими має в ній справу. Крім того, специфікою праці на міжнародній арені є її тривалість, що вимагає витримки і виваженості. "У мене достатньо енергії та мотивації робити все можливе для захисту інтересів України у міжнародній політиці", - наголосила дипломат. 

Зеркаль також пояснила, що "просування та захист інтересів України" мають для неї більшу вагу, ніж "кар’єрні рішення", особливо якщо останні передбачають "йти в розріз з власними цінностями та принципами". При цьому вона припустила можливість своєї роботи в Адміністрації президента "колись" у майбутньому, але не зараз. "Продовжую реалізацію визначених завдань та задумів в Міністерстві закордонних справ. У нас багато викликів, справ та ідей, якими треба займатись щодня", - зауважила заступник міністра. 

Вона також нагадала, що зовнішня політика входить до сфери компетенції глави держави. "Зовнішня політика – спільна справа президента та МЗС. Тому взаємодія, конструктив і взаємоповага є критично важливими. Ми – одна команда і країна в нас одна", - заявила Зеркаль. І додала, що наразі перейнята підготовкою до 25 травня, коли в місті Гамбург "Міжнародний трибунал з морського права оголосить рішення щодо наших військових кораблів та наших моряків". 

Як повідомлялося, напередодні на сайті глави держави спочатку з’явився, а потім зник указ про призначення Зеркаль заступницею глави Адміністрації президента. Вранці 22 травня сама дипломат пообіцяла дати пояснення щодо цього вечором. Удень указ повернувся на президентський сайт разом із новим указом, який скасовує призначення Зеркаль на посаду в АП.