Парламентський комітет пропонує відкрити нові КПВВ у Луганській області

Голова парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець заявив, що комітет підтримує відкриття контрольно-пропускного пункту в’їзду-виїзду у Луганській області. Про це повідомляє Громадське.

Так, комітет закличе Мінську тристоронню групу узгодити відкриття нових КПВВ на Луганщині, однак наразі немає уточнення, в яких населених пунктах це пропонується зробити.

«Ми офіційно звернемось до Мінської тристоронньої групи з питанням про відкриття КПВВ на території міста Щастя», — заявив Дмитро Лубінець, у відповідь на питання депутатки-мажоритарниці від Щастя Вікторії Гриб.

На прес-конференції Лубінець уточнив, що комітет не уповноважений вирішувати, де саме мають бути нові пункти пропуску.

Раніше питання про відкриття КПВВ у Щасті ставили представники самоназваної «ЛНР». Представники України виступали проти через стратегічну важливість міста, у якому працює Луганська ТЕС, що забезпечує електроенергією всю підконтрольну частину регіону. Також проти відкриття пункту пропуску виступали військові, яким задля цього доведеться залишити контрольований ними міст.