СБУ проводить обшуки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Співробітники Служби безпеки України 20 липня проводять обшуки на криворізькому гірничо-металургійному комбінаті «АрселорМіттал Кривий Ріг». Комбінат належить найбільшому іноземному інвесторові. Про це повідомив виконуючий обов'язки генерального директора підприємства Олександр Іванов у відеозверненні, опублікованому пресслужбою компанії в Facebook.

«Сьогодні, у вихідний день, напередодні професійного свята всіх металургів та гірників, в «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбувається обшук слідчого відділу управління Служби безпеки України у Дніпропетровській області», - заявив Іванов.

Він нагадав, що підприємство підозрюють в екоциді, хоча у них є дозвільні документи, пройдені екологічні перевірки, зокрема позапланова в квітні поточного року. Він також розповів деталі обшуку.

«Представники Служби безпеки України прийшли з обшуком на сучасний, щойно побудований об'єкт - третю машину безперервного лиття заготовок. У нас вилучили копії всіх документів на це обладнання і почали перевірку з контролю іонізаційного випромінювання. Ми підтвердили нашу готовність до нової, комплексної перевірки з екології і вже взяли участь в обговоренні плану подальших дій щодо поліпшення стану навколишнього середовища з представниками офісу президента», - сказав Іванов.

Крім того, він закликав посольства країн Великої сімки, Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати, Укрметалургпром, Федерацію металургів України та інші організації звернути увагу на ситуацію, що склалася, і «допомогти забезпечити конструктивну співпрацю міжнародного бізнесу та влади».