Тернопільська облрада вимагає від президента і прем’єра не селити в регіоні евакуйованих з Китаю

Депутати Тернопільської облради ухвалили звернення до президента Володимира Зеленського та прем’єра Олексія Гончарука з вимогою не розміщувати в регіоні українців та іноземців, яких евакуюють з китайського Уханя. Про це повідомив перший заступник голови облради Василь Деревляний, передає Громадське.

Він заявив, що упродовж цього часу уряд і МОЗ мали підготувати «відповідні придатні для лікування цих людей приміщення».

«Вони цього не зробили, до них всі інші питання, не до нас. Ми просто сказали своє слово, що людей просто кидати будь-де в непристосовані приміщення не можна», — сказав він.

Заступник голови облради зазначив, що не вважає дискримінацією вимогу не розміщувати евакуйованих з Уханя на Тернопільщині.

«А ви поцікавилися, звідки там люди (яких евакуюють з Уханя, — ред.), з яких областей, чи це не має значення? Я знаю, що там людей з Тернопільської області немає — є з інших областей і там половина іноземців», — сказав він.

Як повідомляється на сайті облради, під час засідання Деревляний заявив, що «рішення нинішньої влади поселити евакуйованих у густо населених районах є геноцидом українського народу».

«Володимир Богайчук, начальник управління охорони ОДА, заявив, що є чітка позиція щодо неможливості прийняти в області борт з Китаю, а також наголосив на необхідності виділення коштів на створення умов для надання медичних послуг інфікованим хворим», — йдеться у повідомленні облради.

Як повідомлялось раніше, літак авіакомпанії SkyUp вночі 19 лютого вилетів з аеропорту «Бориспіль» о 2:50 для евакуації українців та іноземців з Уханя. Повернення літака очікують у четвер, 20 лютого, о 8 годині ранку.