У Львові звільнили зі школи вчительку "через пропаганду української мови" серед переселенців

9 грудня у львівській приватній загальноосвітній школі "Школа вільних та небайдужих" вчительку попросили написати заяву на звільнення через "надмірну" з її боку пропаганду української мови, боротьбу з суржиком. Зробили це на прохання російськомовних донецьких батьків одного з учнів. Про це у Facebook повідомив відомий захисник української мови та керівник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис, передає громадський портал Львова Форпост.

Вчителька української мови Іванна Ружан заявила, що вона стала жертвою багатьох переселенців із Донецька, які погрожували "вижити її зі школи". 

"Цькування мови, вчителів, нових учнів...Так працюють "батьки-мажори" у приватній школі. Не прийняли нову дитину, замовили... - і вижили (через своїх дітей). Не сподобався ще один - і ось погроза з боку дітей: "Ми вижили Злату - і тебе виживемо". Не "по-їхньому" працює вчитель - анонімне опитування, цькування і примусова заява - "за згодою сторін" - без згоди однієї з них. Деякі батьки вдаються навіть до відвертої чорної брехні проти вчителя (роблять це тихо, бездоказово, нахабно і постфактум). "Дєньгі рєшают всьо!" Пропаганда української мови та "боротьба" із суржиком в українському Львові - жорстко присікається. Вивчення державної мови розцінюється як "забагато". Для захисту російськомовних та "данєцких" у Львові можна показово розправитись як з мовою, так і з учителем.Чи, може, це так випадково трапилося саме в цей непростий для України час, саме в одному класі....в одній із львівських шкіл?...Питання!" - написала звільнена вчителька.

Натомість у школі заявляють, що вигнали вчительку "через недружню поведінку".