Зеленський підписав указ про створення національного парку на Луганщині

Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення на території Кремінського району Луганської області національного природного парку "Кремінські ліси". Відповідний указ №678 від 10 вересня опублікований на сайті глави держави.

"Створити на території Кремінського району Луганської області національний природний парк "Кремінські ліси", - ідеться в документі.

Зазначається, що парк створено “з метою збереження, відтворення і ефективного використання цінних природних комплексів та об'єктів басейну річки Сіверський Донець, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення".

Згідно з указом, до території національного природного парку "Кремінські ліси" погоджено включення 7269 гектарів земель державної власності, а саме: 3121 гектара земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства "Кремінське лісомисливське господарство", що вилучаються у землекористувача та надаються національному природному парку в постійне користування, і 4148 гектарів земель, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства "Кремінське лісомисливське господарство" і включаються до території національного природного парку без вилучення у землекористувача.

Водночас президент скасував указ від 11 грудня 2009 року №1040 "Про створення національного природного парку "Сіверсько-Донецький".