У Києві відкрили виставку «Пектораль. Знахідка століття»

У Києві в музеї історичних коштовностей України, філії Національного музею історії України відкрили виставку «Пектораль. Знахідка століття», приурочену до 50-річчя віднайдення унікальної пам’ятки скіфо-античного мистецтва – Золотої пекторалі.

Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, учасники відкриття нагадали, що 50 років тому, у 1971 році, експедиція Інституту археології під керівництвом Бориса Мозолевського досліджувала курган Товста Могила поблизу м. Орджонікідзе (нині м. Покров), що на Дніпропетровщині. Саме там була знайдена прикраса, яка згодом стала найвідомішою археологічною знахідкою України – Золота пектораль.

За словами, генерального директора Національного музею історії України Федора Андрощука, до цієї дати готувалися рік, і сьогоднішній івент складається з двох частин – виставки і книжки «Симфонія пекторалі», що вийшла у видавництві «Мистецтво», в якій можна побачити всі маленькі деталі скіфського світу і переконатися, яке чудо зберігається в Україні.

Він додав, що виставка є результатом роботи великої команди, зокрема, багато реставраційної роботи було зроблено для того, щоб вона відбулася.

У свою чергу скіфолог, завідувач відділу раннього залізного віку Інституту археології НАН України Сергій Скорий нагадав, що пектораль знайшли 1971 року, а в 1979 році була видана чудова книга – монографія Мозолевського «Товста Могила».

Як зазначається, експонати на виставці розміщені за хронологією їх знайдення під час дослідження кургану, в якому була похована знатна скіфська сім'я.

Можна побачити унікальні артефакти з кургану Товста Могила, які ніколи раніше не представляли широкій аудиторії. Це предмети кочового побуту, зброя, посуд, оздоби спорядження коней, коштовні прикраси скіфського вбрання. Центральний експонат виставки - оригінал пекторалі.