Amazon запускає оплату помахом руки у двох своїх магазинах

Компанія Amazon оголосила про запуск нового способу оплати — помахом долоні. Тестувати нову технологію розпочинають із 30 вересня у двох магазинах компанії в Сіетлі, США. Про це йдеться у блозі Amazon.

Компанія представила пристрій Amazon One, який, як обіцяють, скануватиме долоню «приблизно за секунду». Для цього достатньо лише махнути.

Жодних чіпів у руки вживлювати не потрібно. Для першого разу користувач повинен вставити у сканер картку, потім підняти руку над пристроєм та дотримуватися вказівок, щоб пов'язати унікальний відбиток долоні з рахунком. Це можна зробити для обидвох долонь. Amazon каже, що така реєстрація триватиме менш як хвилину.

Після цього за допомогою помаху руки можна заходити в магазини Amazon Go та здійснювати оплату покупок.

Для того, щоб користуватися технологією, не обов'язково мати обліковий запис Amazon. Але якщо акаунт у вас все-таки є, у себе в профілі ви можете бачити історію використання нової технології.

У компанії запевняють, що задля безпеки не зберігатимуть зображення долонь. А всю історію використання Amazon One шифрують та надсилають у захищену «хмару». Крім того, у будь-який момент людина може відмовитися від технології та видалити свої дані.

Надалі компанія сподівається, що її технологію використовуватимуть замість перепусток для входу в будівлі та для оплати в інших роздрібних магазинах.

Amazon вважає, що це «швидкий, надійний та безпечний спосіб ідентифікації людей». Відбиток долоні залишається незмінним упродовж усього життя, тому його важче підробити, змінити чи викрасти. Також у компанії вважають, що саме відбиток долоні забезпечує «більше приватності».

Компанія детально не описала, як працюватиме технологія, крім того, що використовуватиме «спеціально побудовані алгоритми та апарати» для розпізнавання особливостей руки.