Збірна України показала нову форму до Євро-2020: Росія обурилася і закликала УЄФА її заборонити

Національна збірна України виступить на Євро-2020 в новій формі, головними атрибутами на якій будуть - силует країни і гасла «Слава Україні! - Героям слава!».

Про це повідомив президент Української асоціації футболу Андрій Павелко в Facebook, презентувавши нову форму «синьо-жовтих».

«Національна збірна Україна виступатиме на Євро-2020 в новій — особливій формі. Головним її атрибутом стане оберіг і символ, дорогий серцю кожного українця. Це найцінніший для всіх нас обрис нашої країни. Єдиної і неподільної батьківщини з Кримом, Донецьком, Луганськом, Києвом, моїм рідним Дніпром, Львовом, Одесою і усіма містами і селами, де головною мелодією з дитинства є мелодія національного гімну. Де на “Слава Україні!” відповідають гаслом “Героям слава!” і яке тепер також буде на формі та надихатиме наших футболістів на нові перемоги», - заявив президент УАФ.

Він підкреслив, що силует України додасть сили гравцям, адже «вони будуть битися за всю Україну».

«А вся Україна, від Севастополя і Сімферополя до Києва, від Донецька і Луганська до Ужгорода підтримуватиме їх у кожному матчі. Це надзвичайно важливо і для футболістів, які дуже хвилюються і мріють виступити якнайкраще на Євро-2020, і для мільйонів наших вболівальників, які вірять у команду Андрія Шевченка. Футбол і національна збірна — єднають Україну! Слава Україні!» - додав Павелко.

Однак нова українська форма викликала негативну реакцію у російських посадовців. Зокрема, офіційна представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила в Telegram-каналі, що таким кроком Україна створює «ілюзію неможливого», а також назвала гасло «Слава Україні» «нацистським кличем».

А ось депутат Державної думи Росії Дмитро Свищов взагалі закликав УЄФА заборонити Україні виступати у такій формі, передає видання «Чемпіонат».

«Це вираження якоїсь політичної позиції, яка різниться з позицією нашої країни. Конфлікт закладено, використовуючи форму. Більш того, наші команди можуть зустрітися. Навіщо виступати на Євро, якщо ти їдеш висловлювати свою політичну позицію? Є міністерства закордонних справ, можна доводити свою позицію іншим способом, а не на спортивних полях», - сказав політик.

Нагадаємо, Євро-2020 пройде з 11 червня по 11 липня.

В рамках групового етапу українська збірна 13 червня зіграє з Нідерландами, 17 червня - з Північної Македонією, а 21 червня - з Австрією.