Статки найбагатших українців за рік впали на понад 20 млрд доларів

Український Forbes цьогоріч оцінює лише двадцятку найбагатших українців. Їхні статки впали на понад 20 мільярдів доларів порівняно з початком лютого 2022 року.

Про це йдеться на сайті Forbes.

Загалом журналісти проаналізували стан справ у 129 українських бізнесменів, які потрапляли до рейтингу попередні два роки. Однак детально оцінювали статки лише 20 бізнесменів.

Трійка лідерів

Рінат Ахметов залишається найзаможнішою людиною в Україні попри те, що через війну його статки скоротилися з 13,7 мільярда доларів до 4,4 мільярда. Суттєво пошкоджені металургійні, енергетичні та аграрні активи, а медійний бізнес він закрив улітку, щоб не потрапити під дію закону про олігархів.

У Маріуполі його компанія втратила два головних підприємства: «Азовсталь» та Металургійний комбінат ім. Ілліча. У довоєнному році ці заводи виробили 8,6 мільйона тонн або 90% сталі всієї групи «Метінвест». На ці заводи припадало 40% усього українського виробництва металопродукції.

На другому та третьому місцях опинилися співзасновники компанії Grammarly Максим Литвин та Олексій Шевченко. Їхні статки впали з 4 мільярдів доларів до 2,3 мільярда. Уперше в історії рейтингів найбагатших українців Forbes у трійці лідерів опинилися власники глобальної IT-компанії, а не представники сировинної економіки.

Решта рейтингу

Серед 10 найбагатших українців також:

  • Віктор Пінчук («Інтерпайп») — статки впали з 2,6 мільярда доларів до 2,2 мільярда;
  • Костянтин Жеваго (Ferrexpo) — з 2,1 мільярда до 1,4 мільярда;
  • Олександр і Галина Гереги («Епіцентр К») — з 1,8 мільярда до 1,2 мільярда;
  • Влад Яценко (Revolut) — 1,1 мільярда;
  • Вадим Новинський («Смарт-Холдинг») — з 3,5 мільярда до 1 мільярда;
  • Геннадій Боголюбов (група «Приват») — з 2 мільярдів до 1 мільярда;
  • Сергій Тігіпко (група ТАС, «Універсал Банк») — з 1,5 мільярда до 870 мільйонів.

Крім того, у рейтинг потрапив Макс Поляков (Noosphere Ventures) зі статками у 800 мільйонів доларів.

А у експрезидента України Петра Порошенка (Roshen) статки з лютого впали з 1,6 мільярда доларів до 730 мільйонів.

Водночас у список не потрапили олігархи Ігор Коломойський, Віктор Медведчук, В'ячеслав Богуслаєв та інші через втрату громадянства, бізнесові негаразди або державну зраду.

Forbes пише, що їхній рейтинг свідчить про те, що часи бізнесменів так званої старої школи минають. Адже їхні втрати непропорційно більші за розмір активів. Натомість набирають обертів підприємці, які заробили свої статки в «економіці знань».