Вчені виявили, що регулярний сніданок впливає на успішність у школярів

Британські дослідники з Університету Лідса виявили, що учні, які регулярно снідали перед навчання, отримували вищі оцінки за тих, хто снідав перед школою рідко. Про це передає Medical Xpress.

У 2011 році дослідники опитали 294 учнів у Західному Йоркширі та виявили, що з них 29% рідко або ніколи не снідали перед школою, іноді снідали 18%, а часто — 53%. Результати вчених аналогічні з національними даними у Британії за 2019 рік, згідно з якими, понад 16% школярів пропускають сніданок перед навчанням.

Учні, які снідали рідко, у середньому отримували на 10,25 бала менше за тих учнів, які снідали регулярно. Результати залишалися актуальними після врахування й інших чинників, що впливають на успішність: соціально-економічний статус, етнічна приналежність, стать, вік та індекс маси тіла.

Дослідники запропонували розширити наявну програму безкоштовних сніданків у школах Британії. Наразі організації Magic Breakfast and Family Action спільно з Міносвіти пропонують безкоштовні сніданки у понад 1800 британських школах у соціально-економічно неблагополучних районах країни. Організація також самостійно надає сніданки для ще 480 шкіл.