Ще понад 12 тисяч людей за добу отримали в Україні першу дозу вакцини проти COVID-19

За минулу добу, 19 квітня, в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу отримали 12 144 людини. Загалом з початку кампанії з вакцинації перше із двох щеплень зробили 462 789 українцям, завершили вакцинацію (зробили 2 дози) 5 людей, з яких двоє отримали першу дозу за кордоном.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Вакцинацію здійснювали силами 232 мобільних бригад з імунізації та 360 пунктів щеплень.

Найбільшу кількість щеплень за 19 квітня було проведено у Львівській області – 1 770 щеплень. Також серед добових лідерів - Запорізька область (806).

За весь період вакцинальної кампанії найбільше щеплень зробили у Києві (43 569) в Львівській (36 752) та Дніпропетровській (36 315) областях.

Станом на 19 квітня до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записалися 473 989 людей.

Нагадаємо, вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого. Вона відбуватиметься в п’ять етапів.

З 22 березня розпочався другий етап вакцинації - імунізація сімейних лікарів та людей старше 80 років, які записалися в чергу через додаток «Дія».

Водночас продовжується вакцинація категорій громадян, які мають отримати щеплення на першому етапі - медичні працівники COVID-лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітники лабораторій, що тестують на COVID-19, жителі і персонал будинків престарілих та військові на фронті.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

На сьогодні Україна отримала 500 тис. доз вакцини CoviShield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я. 

Крім того, в Україну прибула перша партія з 215 тис. доз вакцини CoronaVac китайського виробника Sinovac Biotech. Нею будуть щеплювати маломобільних громадян та їх доглядальників, соціальних працівників. Крім того, щеплення буде організовано для освітян, які беруть участь в організації та проведенні ЗНО, для українських олімпійських та паралімпійських спортсменів, які готуються до Токійської олімпіади, а також представників Національної поліції та Збройних сил України.

16 квітня в рамках ініціативи COVAX Україна отримала перші 117 тисяч доз вакцини від компаній Pfizer і BioNTech. Їх, в першу чергу, використовуватимуть для щеплення персоналу і мешканців будинків престарілих, а також працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій і прикордонників.