В Україні за добу ще вакцинували проти коронавірусу понад 148 тисяч людей

За минулу добу, 8 жовтня, в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу отримала 73 961 людина, завершили вакцинацію (отримали другу дозу) - 74 774 людини.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Вакцинацію здійснювали силами 962 мобільних бригад з імунізації, 3 153 пунктів щеплення і 350 центрів вакцинації.

Найбільшу кількість щеплень за 8 жовтня було проведено у Дніпропетровській області – 15 071 щеплення.

За весь період вакцинальної кампанії найбільше щеплень зробили у Києві (1 861 164) та Дніпропетровській області (1 239 260).

Загалом з початку кампанії з вакцинації перше із двох щеплень зробили 7 495 411 людям, завершили вакцинацію (зробили 2 дози) 6 083 379 людей, з яких двоє отримали першу дозу за кордоном.

Нагадаємо, вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Зараз щепитися проти COVID-19 можуть усі охочі віком від 18 років. При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями. Серед пріоритетних груп залишаються також медики, освітяни, соціальні працівники та військові, які контактують з великою кількістю людей. 

Працівників сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери, військовослужбовців, працівників структур державної безпеки та структур, які забезпечують роботу держави,  працівників органів державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів вакцинують мобільні бригади за місцем їхньої роботи.

Вакцини проти COVID-19, які використовуються в Україні, схвалені ВООЗ для екстреного застосування. Вони безпечні та ефективні.Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Наразі в Україні щеплять такими препаратами:

  • AstraZeneca-SKBio та (від компанії AstraZeneca);
  • CoronaVac (від компанії Sinovac Biotech);
  • Comirnaty (від компаній Pfizer та BioNTech).