В Україні зафіксували п’ять мутацій COVID-19

Епідеміологи виявили мутації коронавірусної хвороби серед українського населення, у тому числі китайський різновид на Львівщині.

Про це повідомила директорка Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко під час брифінгу, передає Укрінформ.

"На Львівщині не визначають різновиди коронавірусу, але позитивні зразки скеровуються в Київ у Центр громадського здоров’я, і вони для проведення секвенування ці зразки відправляють у референс-лабораторію Всесвітньої організації з охорони здоров’я. Звідти надійшла інформація, що в Україні виявлено п’ять генотипів коронавірусу, зокрема на Львівщині циркулює вірус лінії В 1.1, тобто китайського походження", - заявила вона.

За словами епідеміологині, подальші зразки теж будуть відправлятися до референс-лабораторії для того, щоб дізнатися, які саме генетичні зв’язки відбулися та чи з’явився на Львівщині "британський" зразок коронавірусу.

"Це є надзвичайно дороговартісне і спеціалізоване дослідження, яке безпосередньо проводить референсна лабораторія ВООЗ, а нас інформує про проведення результатів", - додала Іванченко.