За добу в Україні вакцинували 919 людей проти COVID-19

За минулу добу, 3 травня, в Україні першу дозу вакцини проти коронавірусу отримали 919 людей. Загалом з початку кампанії з вакцинації перше із двох щеплень зробили 756 020 українцям, завершили вакцинацію (зробили 2 дози) 290 людей, з яких двоє отримали першу дозу за кордоном.

Про це повідомив глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов у Facebok.

Вакцинацію здійснювали силами 24 мобільних бригад з імунізації та 30 пунктів щеплень.

Найбільшу кількість щеплень за 3 травня було проведено у Миколаївській області - 174 щеплення. Також серед добових лідерів - Київ (157), Харківська (80) та Дніпропетровська (79) області.

За весь період вакцинальної кампанії найбільше щеплень зробили у Києві (76 013), Дніпропетровській (58 543) та Львівській (52 181) областях.

Станом на 3 травня до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записалися 512 472 людини.

Нагадаємо, вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого. Вона відбуватиметься в п’ять етапів.

З 22 березня розпочався другий етап вакцинації - імунізація сімейних лікарів та людей старше 80 років, які записалися в чергу через додаток «Дія».

Водночас продовжується вакцинація категорій громадян, які мають отримати щеплення на першому етапі - медичні працівники COVID-лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітники лабораторій, що тестують на COVID-19, жителі і персонал будинків престарілих та військові на фронті.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

На сьогодні Україна отримала 500 тис. доз вакцини CoviShield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я. 

16 квітня в рамках ініціативи COVAX Україна отримала перші 117 тисяч доз вакцини від компаній Pfizer і BioNTech. Їх, в першу чергу, використовують для щеплення персоналу і мешканців будинків престарілих, а також працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій і прикордонників.

23 квітня в Україну у межах глобальної ініціативи COVAX прибули 367,2 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яка виробляється в Південній Кореї. Використовують її здебільшого для людей віком 65+.  Крім того, частину залишать для другого щеплення громадянам, які зробили перше вакциною CoviShield.

Крім того, в Україну прибули вже дві партії вакцини CoronaVac китайського виробника Sinovac Biotech із загальною кількістю 715 тис. доз. Нею щеплюють маломобільних громадян та їх доглядальників, соціальних працівників. Крім того, щеплення організовано і для освітян, які беруть участь в організації та проведенні ЗНО, для українських олімпійських та паралімпійських спортсменів, які готуються до Токійської олімпіади, а також представників Національної поліції та Збройних сил України.