Адвокат Чауса заявив, що екссуддя перебуває «під захистом СБУ»

Адвокат Миколи Чауса Ростислав Кравець заявив, що зміг знайти колишнього суддю після пошуків у будівлях та госпіталі Служби безпеки України. 

Про це Кравець заявив у своєму відеозверненні.

«Миколу Чауса я все ж таки знайшов. Не марно був витрачений час... Я з ним поспілкувався. Стан його не дуже, тому я прекрасно розумію СБУ, і, на мою думку, йому загрожує небезпека. Тому СБУ, я вважаю, абсолютно зараз правильно робить, що забезпечує його безпеку», - заявив адвокат.

Також у Telegram-каналі Кравець повідомив, що окрім Чауса поспілкувався ще зі слідчим, але віддалено. З керівниками СБУ розмови не було.

«СБУ поки ні на мене, ні на Миколу Чауса жодного тиску не чинила. Те, що вони можуть це робити, як і будь-який інший правоохоронний орган України, сумнівів немає...», - додав адвокат.

За його словами, наразі Микола Чаус не є затриманим, а перебуває під захистом СБУ. Адвокат готує документи для надання екссудді необхідної правової допомоги.

«Він у безпеці та отримує необхідну медичну допомогу і, повірте, вона йому потрібна... На мою думку, ситуація не те щоб неординарна, таке взагалі немислимо, щоб могло взагалі статися», ㅡ наголосив Кравець.

У коментарі Громадському адвокат зазначив, що поки не може озвучити деталі розмови з Чаусом, щоб не нашкодити.

«Він мені все розповів. Це, звісно, не вкладається в голові. Голлівуд, певно, буде ганятися за таким сценарієм. Але поки я не можу озвучити це, щоб не нашкодити. Думаю, що всі деталі Чаус розповість сам, і думаю, що тут потрібно буде розв'язувати питання спільно з першими особами держави», — сказав Кравець.

Крім того, на його думку, наразі «війна» між СБУ та НАБУ призупинена.

«НАБУ націлені просити обрання запобіжного заходу. Але думаю, що це буде не зараз, і думаю, що наразі поки ніхто ганятися ні за ким не буде», - підкреслив адвокат.

Нагадаємо, 30 липня колишнього суддю Миколу Чауса, який зник у Молдові у квітні 2021 року, знайшли та затримали українські правоохоронці на Вінничині у селі Мазурівка. За словами сільського голови Валерія Груньківського, потім приїхали співробітники Служби безпеки України і забрали Чауса із собою.

Згодом у Національному антикорупційному бюро заявили, що ідентифікували автомобілі, якими працівники СБУ забрали Чауса до Києва, та під час руху за авто вимагали зупинитися та передати їм підозрюваного.