Академія наук України повідомила про розробку внутрішньої противірусної «маски»

Учені Інституту фізики Національної академії наук України розробили та впровадили у виробництво інноваційну технологію виготовлення метал-водо-полімерного нанокомпозиту із властивостями антисептика широкого спектру дії.

Про це повідомляється на сайті НАН України.

"Створені на основі цього нанокомпозиту медичні вироби торгової марки «ГІДРОБИНТ» пройшли державну сертифікацію та добре зарекомендували себе не тільки у лікуванні ран та опіків, але і як ефективний засіб захисту від зараження бактеріальними і вірусними інфекціями, серед іншого й COVID-19", - йдеться в повідомленні.

Медичний засіб ГІДРОБИНТ №2 – це рідина коньячного кольору без запаху і смаку, що не подразнює відкритих ран і слизових оболонок. При закапуванні до носа чи розбризкуванні пульверизатором у горло, на обличчя й інші поверхні препарат утворює тонкі ситоподібні, так звані «острівкові» плівки, що відіграють роль «депо» наночастинок срібла, що містяться в них. Тому все, що проходить крізь отвори острівкової сітки або повз неї, з високою імовірністю зустрінеться з наночастинками срібла, найсильнішого із нині відомих «м’яких» (тобто таких, що не подразнюють тіло) антисептиків.

"Ефективність їхнього нищівного впливу на бактерії співставна з ефективністю вузькоспеціалізованих антибіотиків. Але, на відміну від антибіотиків, мутаційне пристосування бактерій до наносрібла відсутнє, що зумовлено принципово іншим механізмом бактерицидної дії. Цей механізм виявився дієвим і щодо вірусів герпесу, гепатиту В і навіть СНІДу. Є підстави очікувати, що наночастинки срібла у руйнівний спосіб впливають і на spike-структури коронавірусів, значно знижуючи їхню здатність проникати до клітин людського організму", - зазначає НАН.

Отже, ГІДРОБИНТ №2 може створювати своєрідну захисну «маску» з наносрібла на зовнішніх і внутрішніх поверхнях дихальної системи людини. На користь такого висновку свідчать результати досліджень дії препарату ГІДРОБИНТ №2, проведених, зокрема, в одеському медичному центрі «Ваше здоров’я».