Більш жорсткий карантин - це план Б, — Шмигаль

В уряді розробляють план введення більш жорсткого карантину в Україні на випадок, якщо «карантин вихідного дня» не спрацює. 

Про це заявив у Facebook прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«По-перше, карантин «вихідного дня» залишається нашою розумною альтернативою локдауну... Стосовно введення більш жорсткого карантину. Цей план дійсно розробляється, але — це план Б, якщо не спрацює «карантин вихідного дня»», - заявив Шмигаль.

Він зазначив, що перші «карантинні вихідні» в Україні показали, що люди обмежили свою мобільність, а отже, зменшилися довготривалі контакти між різними соціальними групами.

За словами прем'єра, дієвість «карантину вихідного дня» можна буде побачити за два тижні, коли його термін закінчиться.

«Після цього ми можемо оцінити його результат. Ми вбачаємо цей результат у виході на плато за кількістю захворілих», — зазначив Шмигаль.

Очільник Кабінету міністрів додав, що наразі розробляється план введення більш жорсткого карантину. Його введуть, якщо не спрацює «карантин вихідного дня». Для цього в уряді консультуються з міськими головами, представниками церков та бізнесу, епідеміологами та інфекціоністами.

«Усе це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає», — сказав прем’єр-міністр.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в разі зростання кількості хворих COVID-19 до 30 тисяч на добу, Міністерство охорони здоров'я буде наполягати на введенні жорсткого карантину.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України запровадив з 14 до 30 листопада 2020 року «карантин вихідного дня», а також підтримав перехід до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки.