Бізнесмена Гринкевича судитимуть за хабар у розмірі 500 тисяч доларів працівнику ДБР

Правоохоронці направили до суду обвинувальний акт щодо львівського бізнесмена, який пропонував 500 тисяч доларів одному із керівників Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

Про це повідомили в ДБР.

Правоохоронці не розкривають імені фігуранта, утім деталі справи свідчать, що йдеться про Ігоря Гринкевича.

За даними слідства, львівський бізнесмен пропонував 500 тисяч доларів за сприяння в поверненні вилученого майна, а також закриття кримінального провадження щодо підконтрольних йому компаній — одних із найбільших постачальників Міністерства оборони.

Дізнавшись про порушену справу за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ, бізнесмен вирішив піти на крайні заходи та завчасно «відкупитися» аби уникнути кримінальної відповідальності, зазначає ДБР.

Наразі обвинувачений перебуває під вартою. Щодо підприємця направили до суду обвинувальний акт за фактом надання неправомірної вигоди одному з керівників підрозділу ДБР (ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України).

Нагадаємо, у 2023 році ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ: компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.

Слідчі встановили, що залучені компанії раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міноборони. Це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень.

Так, правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

За даними слідчих, Гринкевич пропонував хабар за допомогу з поверненням майна на території митного поста «Чайки» Київської митниці, яке вилучили у підконтрольних йому компаній під час розслідування. Його затримали 29 грудня під час передачі коштів.

У результаті групі з п'яти людей на чолі з Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України. Усіх їх взяли під варту.