Боржникам за комунальні послуги заборонять у праві виїзду за межі України та керування транспортними засобами

Голова парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народна депутатка від «Слуги народу» Галина Третьякова зареєструвала у Верховній Раді постанову №3613, якою рекомендує ухвалити законопроєкт про зміни до законодавства щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. 

Про це йдеться на сайті парламенту.

Так, в Законі «Про виконавче провадження» пропонується прирівняти боржників за житлово-комунальними послугами до боржників за аліментами.

Зокрема, змінами передбачено, що за наявності заборгованості зі сплати житлово-комунальних послуг державний виконавець виносить постанови:

  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у повному обсязі;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості з житлово-комунальних послуг у повному обсязі;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, – до погашення заборгованості з оплати  житлово-комунальних послуг у повному обсязі;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у повному обсязі.

Також передбачені штрафи для злісних неплатників. Зокрема, за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% суми заборгованості, а якщо йдеться про 3 роки – то передбачено штраф у розмірі 50% суми заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Окрім того, установлено, що за наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, розмір яких за видами житлово-комунальних послуг встановлений КМУ, стягнення може бути звернено на майно боржника. Тобто на квартиру чи інше майно.

Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці зі сплати аліментів та перевищення встановленої Кабміном загальної суми заборгованості по видах житлово-комунальних послуг.

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів, заборгованості з оплати  житлово-комунальних послуг щомісяця.