Бойовики не випускають з окупованого Донбасу дітей, які хочуть вступити в українські виші - Шмигаль

Бойовики не випускають з окупованої частини Донбасу на підконтрольну урядові територію України абітурієнтів, які хочу вступити в українські вищі навчальні заклади. Про це на засіданні уряду 15 липня повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає пресслужба Кабміну.

 «Щодо ситуації на сході України, крім порушення Мінських домовленостей, надходить інформація, що дітей з ОРДЛО, які хочуть вступати в українські виші, навчальні заклади, бойовики не випускають на територію вільної України... В цій ситуації необхідна наша реакція, наша робота, в тому числі з міжнародними партнерами, аби це питання вирішити», — сказав прем’єр.

Він доручив віцепрем’єр-міністру з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексію Резнікову взяти цю ситуацію на особистий контроль.

«Підключайте до цього Міністерство освіти, аби не зірвався процес, і діти (з окупованих територій, — ред.) могли отримати освіту в наших навчальних закладах», — зазначив Шмигаль.

Прем'єр додав, що повернення молоді і дітей з тимчасово окупованих територій в український освітній та культурний простір є частиною стратегії деокупації Донбасу.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон про спрощення процедури вступу до вишів для абітурієнтів з окупованого Донбасу.

Зазначимо, що вступна кампанія у вищих закладах освіти триватиме з 1 по 22 серпня.